You are here

Türkce

Online Mülteci bulusmaları - Program ve davet

PDF البرنامج باللغة العربية | Programm als PDF (deutsch) | PDF برنامه به فارسی | program as PDF (english) | türkçe Program

Korona salgını, bir yıldır tüm insanların yaşamlarını ve geçim kaynaklarını tehlikeye sokuyor. Ancak, biliyoruz ki, tüm insanların hayatı ayni şekil ve derecede zorlaşmadı. Her geçen gün zengin ve yoksul arasındaki farkın daha da genişlediğini görüyoruz. Hükümetler yalnızca dev şirket gruplarını kurtarmakla ilgileniyor.

Language: 
Local group: 

Kervan

İlticacı ve göçmenlerin hakları için mücadele veren Kervan'in haber ağı, her bireyin temel insanı haklarına saygı, eşitlik, sosyal ve siyasal haklar mücadelesinde yoğunlaşmıştır. Sizleri, tecrübe-lerinizi ve başınızdan geçenleri bize aktarmaya davet ediyoruz. Sınır dışı etmelere karşı yürüttüğümüz kampanyaya destek bekliyoruz.

Language: 

HANAU - Davacıyız ve söz yerine eylem talep ediyoruz

Anma | Adalet | Aydınlanma | Sonuçlar
Eylem | 19 Şubat 2021 saat 17:00 de
Geschwister-Scholl-Platz - Wuppertal Barmen

Ferhat Unvar, Hamza Kurtović, Said Nesar Hashemi, Vili Viorel Păun, Mercedes Kierpacz, Kaloyan Velkov, Fatih Saraçoğlu, Sedat Gürbüz ve Gökhan Gültekin'in anısına

Language: 
Local group: 

DAYANIŞMA FESTIVALI

8 Eylül 2018 – WUPPERTAL SCHUSTERPLATZ / Otto-Böhne Platz

Sınırdışlarına, ötekileştirmeye ve savaşlara karşi 20 yıllık birliktelik,
yaşam ve ınsanlık icin 20 yıllık mücadele!!!

appel français; Aufruf deutsch

Sevgili kardeşlerimiz, arkadaşlarımız,
mültecilerin ve göçmenlerin hakları için var olan KARAWAN bu yıl eylül ayında yirmi yasinda!!.Bu yirmi yıllık oluşumu sizlerle birlikte Wuppertal`de kutlamak istiyoruz. Çünkü 20 yaşındaki KARAWAN demek, 20 yıllık dayanışma, dostluk ve birlik demektir. KARAWAN`ın tarihi 1998 yazında , yine bir genel seçim öncesindeki seçim mücadelesinde ırkçı kışkırtmalar yapılıyor ve mülticiler toplumsal sorunlar icin günah keçisi ilan ediliyorken başladı.

Language: 
Local group: 

Oury Jalloh - Das war Mord

Tarihler 7 Ocak 2005’i gösterdiğinde Dessau’da polis karakolunda Oury Jalloh’un yakılarak katledildiğinin haberini aldık. Oury Jalloh siyahi bir mülteci idi. Ölümünün ardından polis tarafından intihar edildiği belirtildi. Elleri bağlı bir şekilde intihar edemeyeceğini ve bunun bilinçli bir cinayet olduğunu bilen Jalloh’un ailesi, arkadaşları ve konuya duyarlı örgütler yıllardır sokak ve hukuk mücadelesi vermektedir.

Language: 
Campaign: 

HER YER ORANİENPLATZ HER YER DİRENİŞ

HER YER ORANİENPLATZ HER YER DİRENİŞ
ÜBERAL İST ORANİENPLAZ ÜBERAL İST WİDERSTAND

Language: 

Eylem Inisyatifi "Her yer Taksim, her yer direnis"

„Her yer Taksim, her yer direnis“ Demokrasi mücadelesi uluslararasi bir mücadele!

Language: 

Mülteci Kadınlar 'Artık yeter!' diyor! - Mülteci Kadın Konferansı 2013

„Mülteci Kadınlar 'Artık yeter!' diyor!
Mülteci Kadın Konferansı’ndan "Berlin’deki Halk Mahkemesine

Listen to radio broadcast from April 26, 2013 Basından Makaleler

Sevgili Arkadaşlar, Ablalar ve Kardeşler,

Önceki haftasonu Hamburg’ta mülteci kadınların konferansı gerçekleştirildi. Konferansa, Afganistan’dan, Mısır’dan, Cezayir’den, Etiyopya’dan, Brezilya’dan, Almanya’dan, Fildişi Sahili’nden, Fransa’dan, Gambiya’dan, Gine’den, Hin-distan’dan, İran’dan, Kamerun’dan, Kenya’dan, Kongo’dan, Kosova’dan, Kürdistan’dan, Mali’den, Makedonya’dan, Meksika’dan, Nijerya’dan, Pakistan’dan, Rusya’dan, Sırbistan’dan, Sudan’dan, Suriye’den, Togo’dan, Türkiye’den ve Uganda’dan 130’un üzerinde mülteci kadın katıldı. Konferans, Cumartesi günü, her kadının, ismini, geldiği ülkeyi ve Almanya’da yaşadığı şehri söyleyip birer dünya ve Almanya haritasında bir bayrak ile işaretlediği etkili tanıtım kısmından sonra mülteci ve göçmen kadınlar tarafından "Bu konferans neden şimdi yapılıyor?" ve "Kadınlar neden iltica eder?" konuları üzerine çeşitli başlangıç sunumları ve Dağistanlı genç bir kadının, Almanya’da oturum hakkı ve bağımsız bir yaşam için verdiği mücadeleyi ele alan çok kişisel bir hikaye ile devam etti.

Language: 

Pages

Subscribe to RSS - Türkce