You are here

YENİ YIL İÇİN YENİ HAZIRLIKLAR

26.12.2012

Her yeni yıl yaklaştığında bütün insanlar bir şeylere hazırlanırlar. Kimisi kapitalist pazar ilişkileri içinde alışveriş yaparak rahatlamaya çalışır, kimisi geçmiş olan yılın yorgunluğunu hafifletmek için eylenmek için hazırlanır. Biz de kapitalist izolasyon sistemine karşı nasıl mücadele ve direniş gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz ve bunun için hazırlıklar yapıyoruz.
29 Aralık'ta direniş çadırlarımızda müzikli bir eylence düzenleyeceğiz. Direniş alanlarımızdaki eylenceler diğer eylencelere benzemiyor. Direniş ve eylenceyi bir arada yapıyoruz biz. Eylenceyi bir direniş yöntemi olarak kullanıyoruz.

Yeni yılda bir basın konferansı düzenlemeyi düşünüyoruz. Direnişimize yeni katılan mülteci arkadaşlar bizim bu güne kadar ne yaptığımızı bilmiyorlar. Hem yeni katılan arkadaşları bu konuda bilgilendireceğiz ve hem de basına ve kamuoyuna neden burada direnmeye devam ettiğimizi anlatacağız. Bu konu ile ilgili olarak bir tekst hazırladık bu teksti büyük yazılarla bir panoya yazıp direniş çadırlarımıza ve işgal okuluna asacağız. Böylece hem basın ve hem de toplumun diğer kesimleri ne yaptığımızı ve ne yapmak istediğimizi anlamış olacak.

Yeni yılla ilgili olarak değişik beklentileri ve talepleri olan arkadaşlar var. İşgal okulunda Almanca dil kursu isteyenler var.

Önümüzdeki günler ve aylarda çeşitli eylem gündemleri var. Ouri Jallo'nun katledilme yıl dönümünde Dessau'da bir yürüyüş olacak.

Direnişimize ilk defa katılan mülteci arkadaşlar var. Onlar için yatacak yerler ayarladık. Ayrıca şu anda işgal okulumuza üç aile yerleşmiş oldu. Onların küçük çocukları da var. Bu aileler için uygun odalar ayarladık. Okul ev gibi kullanmaya uygun değil ama biz özellikle çocukların sağlıklı bir şekilde kalabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapmaya çalışıyoruz.

Bu sabah Bangladeş'ten yeni bir mülteci geldi. Henüz iltica başvurusunda bulunmamış. Bangladeş dilinden başka bir dil bilmiyor. Onu bizi destekleyen bir arkadaş getirdi. Şimdi bu arkadaşın hukiki durumu ile ilgili olarak çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Ona bir yatma yeri ayarladık ama onun dilinden kimse anlamıyor. O da bizim anladığımız dilden anlamıyor bu nedenle hiç konuşmuyor.

Viyana'daki mülteciler bir kilise işgal ettiler ve kilisenin içinde açlık grevine başladılar. Biz de onlarla dayanışmak için mesajlarımızı ve işgal okulundan görüntüler gönderdik. Ayrıca onlarla görüşen arkardaşlar da oldu.

Önümüzdeki ayın başında, bizim direniş çadırlarımızın bulunduğu yere yakın olan Kotbusetor'da faşistler taraafından öldürülen bir devrimcinin anmasına katılacağız. Mülteci dirnişi adına konuşma yapacağız ve bildiri yazacağız.

İşgal okulundaki karmaşayı önlemek için bir giriş kartı düzenlemeyi düşünüyoruz. Devrimci kart gibi bir şey olacak, sadece deneyeceğiz bakalım nasıl sonuç verecek ona göre bir sistem oluşturmayı düşünüyoruz.

26.12.2012
Turgay Ulu
Berlin

Language: 
Local group: