You are here

BİNALİ YILDIRIM SERBEST BIRAKILMALIDIR!

http://freebinali.blogspot.com/

KAMUOYUNA!

Binali Yıldırım 29 Mayıs 2007 tarihinde İspanyanın Mallorca adasında kaldığı otelde İnterpol tarafında gözaltına alındı.

Türkiye’de TKP(ML) davasında uzun yıllar cezaevinde tutulan Binali YILDIRIM, devletin şartlı salıverme tahliye saldırısıyla 2001´de bırakıldıktan sonra, sağlık sorunlarından ve cezası nedeniyle yurt dışına çıkmak zorunda kaldı.Türkiye`de politik durumundan ağır mühebet cazası alan Binali YILDIRIM, yaklaşık 4 yıldır Almanyada politik oturumla kalmaktaydı.

Almanyada politik oturumu olan Binali YILDIRIM, Hamburg’ta amatör futbol oynayan Dersim sporla gittigi İspanyanın Mallorca adasında İnterpol tarafindan 29 Mayıs’ta göz altına alınarak Türkiye´ye iade edilmek isteniyor. Şu anda İspanya'nın Mallorca adasında göz altında tutulmaktadır. Türkiye’ye iade edilme riskiyle karşı karşıyadır.

Son yıllarda Avrupa ülkelerinde yaşanmakta olan hak gasplarına degişik ülkelerdeki iktidar sahiplerinin Politik tutumlarıyla yenileri eklenmektedir. Avrupa Birligi müzakereleri sürecinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir çok „egrilerinden, bügrülerinden“ bahsedenler nedense, TC’nin hertürlü insanlık dışı uygulamalarına maruz kalan insanların can güvenligi sözkonusu olunca bir çırpıda unutulur hatta kimi ülkelerde ekonomik işbirligi masalarında pazarlıklara sunulurlar.

Avrupa’nın degişik ülkelerinde daha önce örneklerini yaşadığımız, İnterpal tarafında tutuklama, Türkiye’ye iade etme girişimlerine yeni bir halka daha eklendi. Yusuf Karaca, Süleyman Şahin, Zeynep Yeşil, Veysel Çınar, daha isimlerini sayamadığımız onlarca ilerici ve devrimciye, Binali Yıldırım eklendi.

Binali Yıldırım’ın İspanyada İnterpol tarafında gözaltına alınması tamamıyla keyfi bir uygulamadır. Daha önce örneklerini yaşadığımız bu keyfi uygulamalara karşı bütün kamuoyunun duyarlı olmasını ve tepkilerini dile getirmesini istiyoruz. Binali Yıldırım’ın Türkiye’ye iade edilmesi halinde, işkence, yıllarca cezaevinde tutulması ve hayatı tehlikesi gündemdedir. Kamuoyunu Binali Yıldırım’la dayanışmaya, İspanya devletinin bu keyfi uygulamasının protesto etmeye çağırıyoruz.

Binali YILDIRIM Derhal Serbest Bırakılmalıdır.

30 Mayıs 2007

Language: 
Campaign: