You are here

 Almanya Çapı Kervan Buluşmasına Çağrı

Hamburg, 13-14 Ağustos 2011, 14:00
 2 Temmuz'da Hannover'de, Meinersen/Gifhorn'daki kampta kalanların da davet edildiği bir mülteci konferansı yapıldı. İçinde Niedersachsen'ın her tarafından mülteciler olmakla beraber 80 kişi bu davete geldi. Her taraf birlikte yürütülecek çalışmaların ve dayanışmanın devam edeceği beyan etti.
http://thecaravan.org/files/caravan/hh-tr.pdf

13-14 Ağustos'ta, Hamburg'ta, Almanya çapı Kervan buluşmasının bir yenisi olacak. Bu haftasonu Hannover'deki konferansla bağlantılı olarak kuzey Almanya'daki mülteci direnişinin durumu ve gelişimi üzerinde durmak istiyoruz. Niedersachsen'daki mülteci topluluklarının yanısıra Mecklenburg-Vorpommern, Schleswig-Holstein, Bremen ve  ve Hamburg'dan ilgisi olan kişileri bu buluşmaya katılmaları için çağırıyoruz. Buluşmada, Hannover konferansının sonuçlarını sunacağız ve böylece sonraki strateji ve aksiyonlarımızın hem tek tek kamplarda hem de merkezi olarak nasıl mümkün olabileceğini beraber tartışabilme imkanımız olacak. Mesela Niedersachsen için 3 Eylül'de (seçimlerden bir hafta önce), Hannover'de, mültecilerin taleplerini kamuya duyurmak için merkezi bir eylem organize etme önerisi var.

Herkes kendi bölgesinden katılabilecek insanlar olup olmadığını önceden haber verirse bunun çok yardımı dokunacaktır.
Geçici Gündemler:

  • İsolasyonu Kır – Kamplar Kapatılsın
  • Hannover Konferansındaki Tartışmanın Devamı
  • Kuzey Almanya'da Dokümantasyon, Organizasyon ve Eylem
  • Thüringen'deki Kampın Kapatılışı - "Break the Isolation" Eylem Günü
  • Düzenli bir şekilde yayınlanacak Kervan Gazetesi Konsepti
    Alman devletinin mültecilere uyguladığı insan hakları ihlallerine ve kötü muameleye karşı bir kurul

ADRES: "Kölibri", Hein-Köllisch-Platz 11, 20359 Hamburg

Yol Tarifi: Hauptbahnhof'dan S1-Blankenese/Wedel veya S3-Pinneberg treniyle Reeperbahn durağına kadar gidilecek. Silbersackstrasse tarafından çıkılacak. Sokağın sonuna kadar yürüyüp daha sonra yaya yolunda 100 metre daha ilerlendikten sonra hein-Köllisch-Platz'a ulaşılıyor. Ya da bize telefon ederseniz sizi duraktan da alabiliriz.
Buluşma, 13.08. Cumartesi saat 14:00'dan, 14.08. Pazar saat 15:00'a kadar sürecektir. Saat 12:00'dan sonra yemek olacaktır. Lütfen önceden kaç kişi geleceğinizi bize bildirin, böylece ona göre planlama yapabiliriz. Ayarlayabildiğiniz kadar uyku tulumu da yanınızda getirin.

İletişim: 0176/30366559, free2move(at)nadir.org
KERVAN-Hamburg

Language: 
Local group: